Problemi starije generacije transgender zajednice: Teško je pronaći dom koji nas prihvaća

Jelena Ratko
31. srpnja 2018.
Foto dana
A- A+

Promjena spola ili seksualne orijentacije u starijoj dobi od strane društva i užeg okruženja često se još teže prihvaća nego kada se za taj korak odluči mlada osoba. Serijom fotografija transgender zajednice, New Yorker nastoji pomoći u razbijanju stereotipa da je kasno promijeniti orijentaciju ili spol nakon šezdesete.

“Mislim da je najveći strah za mene, isto što je i najveći strah za bilo koga tko je u paru, da će moj partner preminuti. Isto tako me brine manjak skrbničkih domova i bolničkih ustanova usmjerenih prema našoj zajednici. U ovom trenutku, kada bi se nešto dogodilo i kada bih trebao pronaći dom, pronaći mjesto gdje bi mi bilo ugodno bio bi izazov. Nadam se da će se u idućih 20 godina nešto promijeniti, što prije, to bolje.”  – izjavio je 55-godišnji Mike, čiji je životni partner 64-godišnji Sky.

Fotografija je objavljena na službenoj Instagram stranici novina New Yorker, u sklopu serije radova fotografa Jessa T. Dugana, u kojoj se bavi problemima s kojima je suočena transgender zajednica u starijoj dobi.

John je tek u dobi od 63 godine shvatio da je transgender. Mislio je da je prekasno, no nakon što je krenuo u proces promjene spola, smršavio je 90 kilograma i potpuno si promijenio život nabolje. Dugan je, za seriju fotografija pod nazivom “Preživjeti na ovoj obali”, fotografirao ljude u starijoj dobi koji su u jednom trenutku života shvatili da žele promijeniti spol ili seksualnu orijentaciju. On ovu skupinu starijih ljudi opisuje kao veoma važnu, ali premalo prezentiranu u medijima. Iz tog razloga, zajedno sa socijalnom radnicom Vanessom Fabbre, krenuo je na put duž američke obale i istražio s kojim se problemima susreće ova zapostavljena skupina.

Popularno
Copy link
Powered by Social Snap