Portal mirovina.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 13 d 01.06.2026

Umirovljenica Branislava | Foto: Mirovina.hr
Za neke je odlazak u dom za starije stres, dok su drugi svjesno odabrali živjeti u domu za starije pa u tome vide samo pozitivne stvari. Jedna od njih je Branislava koja nam je oduševljeno podijelila svoje iskustvo.
Za početak nam je Branislava priznala kako je mjesto u domu čekala deset godina, što je zapravo i neki standard, a što nam je ovdje otkrio i ravnatelj ovog Doma za starije osobe u Osijeku. Branislava je u domu tri godine, a posebno je pohvalila njegovateljice koje su, kako kaže, prekrasne osobe i koje vode brigu o svim korisnicima. Dodala je i kako postoji besplatan prijevoz za korisnike doma. Ipak, zanimalo nas je kako zapravo izgleda život u domu pa nam je sve ispričala u detalje.
– Dan mi započinje u 6:30 kada dolaze njegovateljice da me operu i srede. Onda se obučem i napravim svoj dio higijene poput pranja zubi pa dolazi sestra koja nam nosi terapiju. Nakon toga je doručak uz koji uzimam terapiju. Onda izlazim malo van pa šećem uvijek istom rutom. Vratim se i malo sjedim u predvorju gdje se družimo svi skupa. Onda je već ručak pa poslije jela malo odmaram uz seriju. Na redu je potom večera i opet serija i spavanje, opisala nam je umirovljenica.
Ona je u dom došla jer je željela pa je unaprijed bila spremna na ovu veliku životnu promjenu. Svoju odluku nije požalila, štoviše, vrlo je zadovoljna.
– Svjesno sam došla u dom. Čekala sam ga deset godina. Dobila sam apartman, a sada sam ovdje pod pojačanom njegom. Htjela sam doći u dom i htjela sam da netko brine o meni. Kod kuće ne bih imala takvu njegu. Moji rade, a mirovine su male i ne možeš plaćati nekoga. U domu se i družimo, imamo prijatelje, rekla nam je Branislava.
Što se tiče njezinog života, otkrila nam je kako je prije radila kao inženjer građevine, ali kako zato sada ne radi ništa i u tome uživa.
– Sada ne radim ništa, uživam. Za sve ono što sam prije radila, sada ne radim ništa. Sada samo gledam serije, čitam i na internetu sam. To mi je smisao života i odmaram se.
Naša sugovornica nam je na kraju dala poruku za umirovljenike da se na vrijeme prijave na dom jer se jako dugo čeka.
– Svatko tko ode u mirovinu neka odmah podnese zahtjev tako da dođe na red dok je još pokretan, rekla nam je Branislava.
Portal mirovina.hr nedavno je uveo sustav pretplate kojim zaključavamo dio članaka. Sad godišnju pretplatu možete kupiti uz čak 50 % popusta.
12:00 13 d 01.06.2026
Inženjer Jadranko (74) o radu u mirovini: 'Bilo bi grehota da prestanem'
Inženjer Jadranko (74) voli prenositi znanje mlađim kolegama. Ne radi iz potrebe već zato što voli svoj posao, ima puno ideja i bogato iskustvo.
09:12 5 h 14.06.2026
Jednostavni stil gospođe Božice (86): 'U ovim godinama nema potrebe da kompliciramo'
Umirovljenica Božica (86) je minimalistica koja cijeli život nosi iste, klasične boje. Cijeni prirodni izgled pa ne farba kosu otkad je posijedila.
09:12 1 d 13.06.2026
Umirovljenik Drago i dalje radi: 'Mirovina mi nije velika, imam dopunske poslove'
Umirovljenik Drago nema veliku mirovinu pa i dalje radi. Smatra da umirovljenici u svijetu bolje žive. Mogu i putovati, dok u Hrvatskoj nije tako.
08:15 7 d 07.06.2026
Vedri modni stil gospođe Jadranke (69): 'Ni kod doktora ne mogu bez ogrlice'
Umirovljenicu Jadranku (69) primijetili smo zbog vedrih boja i uzoraka. Velika je ljubiteljica nakita, kojeg i sama izrađuje, i nosi ga svaki dan.
08:15 7 d 07.06.2026
Umirovljenica Božica (79): 'Ne damo se, do 100 godina još ima vremena'
Umirovljenica Božica i danas se druži s kolegama s posla. Imaju svoj 'kružok', a zajedno čak idu i na more. Smatra da se treba družiti, a ne biti sam.
08:30 8 d 06.06.2026
Umirovljenica Katica (73): 'Unuci su najveća vrijednost, ni kuće ni ništa drugo'
Umirovljenica Katica završila je studij farmacije i cijeli radni vijek bila je u ljekarni. Danas puno vremena provodi s unucima. Ide i na vježbanje.
13:01 9 d 05.06.2026
Umirovljenici Ranko i Safija: 'Vodim brigu, sve tablete dobije i to će ga dugo držati'
Bračni par Ranko i Safija često šeću Maksimirom. Sretni su jer su uspjeli dobiti kćer nakon puno muke. Danas uživaju u druženju s njom i unukom.
13:01 13 d 01.06.2026