Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 60 d 24.06.2026

Umirovljenica Biserka s pudlom Lili | Foto: Mirovina.hr
Umirovljenica Biserka (77) već je deset godina u mirovini, a kao frizerka je radila punih 30 godina. Voljela je svoj posao, bilo joj je lijepo raditi s ljudima. Frizerski salon imala je u najmu, a otkrila nam je da njezina mirovina iznosi samo 420 eura. Nedavno smo posjetili jedan frizerski salon, o kojemu više možete pročitati ovdje.
– To je jedan od najboljih i najsretnijih poslova, osim masera i vizažista jer čovjeka kad središ, urediš i uljepšaš ode sretan, a sretna sam i ja. To je jedno uzajamno prožimanje i onda ti još plati pa si duplo sretan. Naravno od 100 žena, jedna nije bila zadovoljna i nisam je nikad više vidjela. Nemoguće je svima ugoditi, poručila je 77-godišnjakinja.
Umirovljenica Biserka ima i djecu i unuke. Unuk ima 11 godina pa je zainteresiran za razgovor još uvijek, dok je unuka u oblacima, kako nam je rekla. Sretna je što živi na Maksimiru pa čak tri puta dnevno u parku šeće sa svojom crnom pudlom Lili koja će sad imati osam godina.
– Divna je, slatka, nasmijana, jako umiljata, nitko joj ne zamjera kad skoči pa mi je to broj jedan veselje. U slobodno vrijeme radim puno stvari, tu su vrt, plijevljenje, metenje dvorišta, sviranje klavira. Učim arapski, to mi je broj jedan od zanimacija, do toga sam došla preko crkve svetog Jeronima, župnik nam je predložio da možemo učiti hebrejski i arapski, kazala je umirovljenica.
Umirovljenica je prvo učila hebrejski, ali grupa se raspala. Nakon toga je prešla na arapski, gdje je isto tako ostala sama jer su drugi odustali, netko nije mogao određeni dan i ljudi su zamišljali da to pada s neba, kako nam je opisala. Bez obzira na to, imala je veliku želju nastaviti učiti pa je tako zainteresirana tijekom jednog vala imigracije našla jednog čovjeka iz Alžira s kojim je učila arapski.
– Arapski je težak, ali pismo je ludilo, preporučam svakome. To mi je ustvari crtanje, a ne pisanje. To volim, vježbam, radim i to je moje slobodno vrijeme. Bude i televizija, uglavnom policijski filmovi i serije. Poruka umirovljenicima je da je dobro biti elegantno mršav jer je to zdravo. Jedi manje jer i tako nemaš za više, kazala je umirovljenica Biserka.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 60 d 24.06.2026
Umirovljenica Marija (84): 'Nisam se nakon suprugove smrti udavala, zarekla sam se'
Umirovljenica Marija bila je kuharica u virovitičkoj tvornici Rapid. Prima obiteljsku mirovinu od supruga. Često ide na zabave, iako više ne pleše.
15:41 10 d 13.08.2026
Umirovljenica Ružica (78): 'U mirovini mi je donijelo mir što ne moram ništa'
Umirovljenica Ružica pola godine provodi u Puli, rodnom gradu. Radila je kao medicinska sestra i socijalna radnica. Već dugo ide na likovnu radionicu.
07:17 15 d 08.08.2026
Umirovljenica Mina na tržnici prodaje 45 godina: 'Meni je ovo zabava i terapija'
Prodavačica Mina (72) na tržnici u Puli prodaje već 45 godina. Radi zbog male mirovine, ali ovaj posao i voli jer puno razgovara s ljudima.
13:27 16 d 07.08.2026
Umirovljenica Jasmina (62): 'Imam mirovinu od 290 eura, a dobijem i socijalnu pomoć'
Umirovljenica Jasmina (62) ima malu mirovinu od 290 eura. Puno joj znači što dobije socijalnu pomoć, pomoć Grada Pule i pakete od Crvenog križa.
14:54 17 d 06.08.2026
Razgovarali smo s Lazarom Grujićem: 'Društvo se razvija na grbači najranjivijih'
SU radi u interesu umirovljenika, kaže predsjednik Grujić, ne djeluju 'ni lijevo ni desno'. Samo vlast umirovljenicima može ponuditi bolji život.
12:44 19 d 04.08.2026
Umirovljenica Marica (75): 'Radila sam u Njemačkoj 45 godina, u smjenama i na normu'
Umirovljenica Marica davno je odselila u Njemačku. Tamo je radila 45 godina, a i sada živi u Stuttgartu. Smeta joj što se umirovljenici ovdje žale.
15:48 20 d 03.08.2026
Socijalna pedagoginja: 'Bake i djedovi trebaju biti podrška, a ne primarna skrb'
Bake i djedovi su bitne figure za unuke, ali ne i primarna skrb. Učenje u odnosu baka, djedova i unuka je obostrano, rekla je socijalna pedagoginja.
07:52 22 d 01.08.2026
Zahvaliti ili zahvaliti se? Razlika je ogromna, nekog možete uvrijediti
Dok zahvaliti doista znači nekome izraziti zahvalnost, zahvaliti se upotrebljavamo kada nešto želimo odbiti.
07:42 10 h 23.08.2026
Studiji bez položene mature mogu se upisati i ove jeseni. Ima 'caka'
U Hrvatskoj je moguće upisati studij bez položene državne mature. No, to će kandidate skupo koštati jer se oni plaćaju.
07:41 10 h 23.08.2026
Bauštelska četvrt: Trnsko je prvi cjelovito realizirani urbanistički plan u Novom Zagrebu
U novoj Bauštelskoj četvrti s arhitektom Jankom Kraljem prošetali smo Trnskom, najstarijim cjelovito realiziranim zagrebačkim kvartom južno od Save.
09:45 8 h 23.08.2026
Koliko košta odvoz građevinskog otpada? Vreće od 40 eura, a za kontejnere se treba isprsiti
Cijena ne ovisi samo o količini šute, već i o katu, pristupu kamionu, vrsti materijala, utovaru i zbrinjavanju.
07:35 10 h 23.08.2026