Velike novosti: mirovina.hr ima novi dizajn, a uvodimo i pretplatu
Portal mirovina.hr ima novo ruho i još jednu važnu novost - uvodimo pretplatu. Nai pretplatnici čitaju sve članke nesmetano i bez oglasa.
12:00 11 h 24.03.2026

Andrej Plenković | Foto: Mirovina.hr/Screenshot Facebook
Kreditni rejting Hrvatske uvećan je za čak dvije razine, s BAA2 na A3. Naime, radi se o povećanju od čak dva stupnja, podaci su Agencije Moody’s. Premijer Andrej Plenković ističe kako je nezaposlenost u Hrvatskoj niža nego prošlih godina, kao i što je zaposlenost u ovom razdoblju viša nego ikada, o čemu smo pisali ovdje.
– Agencija Moody’s povećala je kreditni rejting Hrvatske za čak dvije razine, s BAA2 na A3, uz stabilne izglede, a ono što je posebno zanimljivo za ovu kreditnu agenciju je da su nam drugi puta u nešto više od dvije i pol godine digli kreditni rejting za čak dva stupnja, kazao je ovih dana predsjednik Vlade Andrej Plenković.
Dodao je i kako ovaj kreditni rejting dolazi u širem kontekstu za nas povoljnih makroekonomskih pokazatelja, navodeći kako Vlada predviđa da će rast BDP-a ove godine biti 3,6 posto, a inflacija na godišnjoj razini od tri posto, dok će udio javnoga duga u BDP-u pasti na 57,4 posto.
– Moody’s prognozira da će biti čak i bolji – samo 57 posto. To su najbitniji kriteriji koji govore o trenutnoj snazi i zdravlju hrvatskog gospodarstva, ali prije svega o odgovornom upravljanju javnim financijama i vođenju naše ekonomske politike u trećem mandatu, zaključio je premijer.
Plenković je istaknuo da je Hrvatska u razdoblju kada ima najvišu zaposlenost ikada, dok je nezaposlenost najniža u proteklim godinama, ispod pet posto, kazao je. U listopadu je najavio da je cilj Vlade kraja ovog mandata povećati prosječnu neto plaću na 1.600 eura, o čemu smo pisali ovdje.
– Mi ćemo u mandatu ove Vlade donijeti Zakon o pravima starijih osoba, s obzirom na to da hrvatska populacija stari, umirovljenika će biti sve više i moramo voditi računa o dostojanstvenom životu naših sugrađana treće životne dobi, kazao je premijer i naglasio kako je njegova Vlada učinila više od bilo koje kada se govori o podizanju mirovina, a o tome smo pisali ovdje.
Zastupnica Puljak o žalbama građana na račune struje: Traži provjeru novih brojila
Zastupnica Marijana Puljak poslala je upit Ministarstvu gospodarstva vezano uz nova brojila za struju. Traži provjeru ispravnosti zbog visokih računa.
16:24 7 h 24.03.2026
Ružić o Vladinim mjerama: 'Nikad više novca, nikad više korisnika i pruženih usluga'
Mogu li nove mjere spriječiti daljnji rast cijena? U Vladi se nadaju da neće poskupjeti hrana, a ministar Ružić kaže da je novca više nego ikad.
16:24 7 h 24.03.2026
Nove demografske mjere: Dva milijuna za povratak iseljenika
Ministarstvo demografije i iseljeništva ulaganjem od dva milijuna eura nastoji vratiti iseljenike. Financiraju njihovu integraciju i uvjete života.
16:24 7 h 24.03.2026
Uskrsnice umirovljenicima dijeli oko 160 gradova i općina: Iznosi od 20 do 200 eura
Uskrsnicu je dosad najavilo 68 gradova i 92 općine. Iznosi pomoći koje se dijele uoči blagdana Uskrsa ove godine idu od 20 do 200 eura.
14:41 8 h 24.03.2026