Velike novosti: mirovina.hr ima novi dizajn, a uvodimo i pretplatu
Portal mirovina.hr ima novo ruho i još jednu važnu novost - uvodimo pretplatu. Naši pretplatnici čitaju sve članke nesmetano i bez oglasa.
12:00 1 d 24.03.2026

Novac | Foto: Unsplash
U razdoblju od nešto više od godine dana, jedna baka u Hrvatskoj je postala dvostruka dobitnica u igri ‘Sve ili ništa’. Kada je shvatila o čemu je riječ, brzo je nazvala svog unuka i rekla mu: ‘Izgleda da sam opet pogodila!’
Teško je opisati nevjericu koju je proživjela nakon drugog dobitka na lutriji. Euforija je zahvatila i njezine ukućane kada im je rekla da je drugi put osvojila novčani dobitak.
– Ja sam se baš razveselila dobitku, a donekle i iznenadila, ali ja sam uporna, dugo igram i vrijeme je da nešto i dobijem, poručila je kroz smijeh za Hrvatsku lutriju.
Dodala je i to da je upornost ključ za uspjeh i vrijedi za sve u životu, pa tako i za lutrijske igre koje ova dobitnica igra već dugi niz godina. Pored igre Sve ili Ništa u kojoj je ostvarila dvostruki dobitak u periodu malo duljem od godine dana. Rado igra Eurojackpot i Loto 7. Iznos od 80.000,00 eura je ostvarila 23. lipnja prošle godine, ali i 23. srpnja ove godine.
Svoje dobitne listiće gospođa je oba puta uplatila na istom prodajnom mjestu kod prodavačice Ivane. Ona je rekla kako joj je drago zbog dobitka, ali i kako su dogovorile da se i iduće godine vide u kolovozu na istom prodajnom mjestu na Rudeškoj cesti 172.
Sretna dobitnica je uvijek uplaćivala listiće na istom prodajnom mjestu. Ipak, svaki put kada je osvojila Jackpot isprva je krenula uplatiti listić drugdje.
– I prvi put, i sada sam zaista imala namjeru uplatiti listiće na drugom mjestu, ali oba puta je nešto iskrsnulo i promijenilo mi planove. Na kraju se pokazalo da je Rudeška za mene zaista sretno prodajno mjesto, izjavila je sretna dobitnica
U nastavku je dodala i to da će svoj dobitak podijeliti unucima tvrdeći kako je uvijek radila za djecu i unuke, ali ovog puta im želi pomoći u ostvarivanju njihovih snova.
Podsjećamo kako smo krajem svibnja pisali o sretnom zagrebačkom umirovljeniku koji je 30 godina uplaćivao istu kombinaciju brojeva koji su mu donijeli novčani dobitak na lutriji. Novcem je odlučio iznenaditi suprugu i odvesti je na ljetovanje, a isto tako svojim unucima je pružio, kako kaže, ono što do sada možda nije mogao. Više o tome možete pročitati ovdje.
Velike novosti: mirovina.hr ima novi dizajn, a uvodimo i pretplatu
Portal mirovina.hr ima novo ruho i još jednu važnu novost - uvodimo pretplatu. Naši pretplatnici čitaju sve članke nesmetano i bez oglasa.
12:00 1 d 24.03.2026
'Novi' HZMO otvara vrata: 'Na raspolaganju i pravni savjetnik za usluge'
HZMO u Šibeniku u ponedjeljak otvara vrata obnovljene zgrade. Građanima će na raspolaganju biti četiri šaltera za prijave i odjave na mirovinsko.
16:38 9.1166666666667 min 25.03.2026
Pavliček o domovima za starije: 'Potrebniji od škole, drago mi je da je Penava progledao'
Vukovar dobiva novi dom za starije, a proširuje se i dom na Mitnici. Gradonačelniku Pavličeku drago je da je bivši gradonačelnik Penava 'progledao'.
16:37 10.116666666667 min 25.03.2026
Rast potrošnje uoči Uskrsa: 'Očekujemo da će građani potrošiti devet posto više nego lani'
HGK očekuje da bi kupovina ove godine uoči Uskrsa mogla nadmašiti prošlogodišnju. Procjenjuju da će se potrošnja povećati za devet posto.
15:00 1 h 25.03.2026
Mogu li stariji Europljani od mirovine pokriti troškove? Evo kakvo je stanje u Hrvatskoj
Mirovine često nisu dovoljne za podmirivanje osnovnih životnih troškova. U Hrvatskoj, prema istraživanju, pokrivaju 82 posto mjesečnih izdataka.
10:14 6 h 25.03.2026
Nove demografske mjere: Dva milijuna za povratak iseljenika
Ministarstvo demografije i iseljeništva ulaganjem od dva milijuna eura nastoji vratiti iseljenike. Financiraju njihovu integraciju i uvjete života.
16:24 1 d 24.03.2026
Zastupnica Puljak o žalbama građana na račune struje: Traži provjeru novih brojila
Zastupnica Marijana Puljak poslala je upit Ministarstvu gospodarstva vezano uz nova brojila za struju. Traži provjeru ispravnosti zbog visokih računa.
16:24 1 d 24.03.2026
Ružić o Vladinim mjerama: 'Nikad više novca, nikad više korisnika i pruženih usluga'
Mogu li nove mjere spriječiti daljnji rast cijena? U Vladi se nadaju da neće poskupjeti hrana, a ministar Ružić kaže da je novca više nego ikad.
16:24 1 d 24.03.2026