Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 49 d 24.06.2026

Međimurska županija | Foto: Međimurska županija
Ove godine će u programe potpora umirovljenicima i u Dom za starije osobe u Čakovcu Međimurska županija uložiti oko 1.457.000 eura. Osim toga, u Nedelišću će se graditi novi Centar za starije vrijedan 12 milijuna eura, rečeno je ovih dana na konferenciji za medije.
Nastavlja se investirati u uređenje Doma za starije i nemoćne u Čakovcu, ali i ulaganje u programe ustanove, od dnevnoga centra za osobe oboljele od raznih oblika demencije do fizikalne terapije. O adaptaciji dijela postojećeg kapaciteta depadanse u odjel za oboljele od Alzheimerove bolesti i drugih demencija, za Mirovina.hr je govorila ravnateljica Suzana Belović, o čemu više možete pročitati ovdje.
– Međimurska županija ne može utjecati na visinu mirovina, no osluškujemo potrebe naših umirovljenika i osmišljavamo potpore kojima im dinamiziramo život i podižemo njegovu kvalitetu. Izniman postotak korištenja naših programa govori koliko su te mjere dobro pogođene, stoga i u 2025. godini nastavljamo sa svim uhodanim programima, a samo da bi prijevoz autobusom bio besplatan našim umirovljenicima i osobama s invalidnošću te da bi im ulaznice za gradske bazene u Čakovcu bile pristupačne, uložit ćemo 175.000 eura. Besplatni prijevoz vlakom osnažujemo i financiranjem izrade iskaznica za umirovljenike, rekao je župan Matija Posavec.
Također, Međimurska županija će i u 2025. godini osigurati jednokratnu pomoć od 200 eura za 500-tinjak najugroženijih umirovljenika smještenih u domovima. Uključuju se i u pokrivanje troškova prijevoza za umirovljenike koji su u drugim hrvatskim gradovima koristili zdravstvenu uslugu. Isto tako, neće izostati ni podrška županijskom Centru za pomoć u kući kako bi što više starijih i nemoćnih ljudi primilo konkretne oblike podrške.
Na predanosti potrebama starijih osoba županu Posavcu i županijskim stručnim službama zahvalili su predsjednica Matice umirovljenika Međimurske županije Nada Lovrec i to u ime 8.500 članova Matice, zatim Franciska Ćetković, predsjednica Udruge umirovljenika Čakovca koja okuplja 1.700 članova. Zahvalili su i predsjednik Udruge umirovljenika Preloga i Saveza udruga umirovljenika i starijih osoba Međimurske županije Franjo Novak te predsjednik županijske organizacije Hrvatske stranke umirovljenika Zlatko Marciuš.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 49 d 24.06.2026
Iz inozemstva došlo oko 40 posto sezonaca više: Broj stranih radnika usprkos tome pada
Izdano je 106.395 dozvola za strane radnike od 1. siječnja do 31. srpnja. Jedna kategorija zaslužna je za ukupni pad u odnosu na isti period 2025.
16:01 21 h 11.08.2026
Tradicionalna jela u Orahovici: 'Kuhao se pileći paprikaš i pripremale langošice'
Manifestacija 'Stara jela za novo doba' okupila je željne domaće hrane i druženja. Kuhala su se tradicionalna jela poput paprikaša i langošica.
15:58 21 h 11.08.2026
HZMO kupuje uredski namještaj: Trebaju im ormari, ali i stalci za odmaranje nogu
Zavod za mirovinsko kupuje uredski namještaj za svoje urede diljem Hrvatske. Popis čine stolovi, stolci, ormari, a i stalci za odmaranje nogu.
15:06 22 h 11.08.2026
Špika proziva Vladu za opasni otpad u Gospiću: 'Prikrivali su ekološku katastrofu'
Gospić je primio 37.000 tona opasnog otpada. Predsjednik BUZ-a proziva Vladu i premijera za prikrivanje ekološke katastrofe. Traži njihovu ostavku.
11:45 1 d 11.08.2026
Lažna web stranica državne institucije: Traže 250 eura za nepostojeću inicijativu
Hanfa upozorava na lažnu web stranicu koja oponaša izgled službenog portala. U prijevari se od građana traži 250 eura za prijavu na lažni program.
09:34 1 d 11.08.2026
Opasne vrućine još neće prestati: 'Stariji ne smiju čekati osjećaj žeđi'
Opasnost od toplinskog vala se nastavlja do četvrtka u većem dijelu zemlje. Stariji moraju paziti na unos tekućina jer neke dehidriraju.
17:14 1 d 10.08.2026
Jedan sindikat pozdravlja veće braniteljske mirovine: Iz drugog sindikata niz kritika
Zastupnik Možemo! Damir Bakić komentirao je prijedlog Vlade za povećanje braniteljskih mirovina. Reakcije su došle i iz dva sindikata.
17:08 1 d 10.08.2026
Fuchsu stigao oštar dopis: Ministarstvo se na problematiku osvrnulo u dvije rečenice
Povodom Međunarodnog dana mladih Mreža mladih Hrvatske upozorava na to da Hrvatska još uvijek nema važeći Nacionalni program za mlade.
09:45 3 h 12.08.2026
Prosjek ocjena osmaša 4,18. Na nacionalnim ispitima točno riješe tek 50 posto
Objavljen je prosjek ocjena osmaša tijekom cijelog osnovnoškolskog obrazovanja koji uspoređujemo s rezultatima na nacionalnim ispitima.
09:27 3 h 12.08.2026
Svaki četvrti strani radnik u Hrvatskoj je bauštelac: Azijati 'prešišali' Bosnace i Srbe
Na građevinski sektor otpada oko 25,5 posto svih dozvola za boravak i rad izdanih u prvih sedam mjeseci ove godine.
12:43 24.383333333333 min 12.08.2026
Na krajnjem istoku Zagreba stiže nova cesta: Vodit će ravno prema naselju za branitelje
Novi odvojak ceste na krajnjem istoku Zagreba omogućit će i pristup do novog naselja. Grade se 24 stana za stradalnike u Domovinskom ratu.
10:29 2 h 12.08.2026