Čitajte portal mirovina.hr cijele godine u pola cijene: Velika akcija traje još kratko
Kupite godišnju pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz 50 % popusta. Velika akcija traje još samo tjedan dana, do 23. lipnja u ponoć.
12:00 19 d 01.06.2026

Zabrinuta umirovljenica | Foto: Pexels
Umirovljenica (74) iz Šibenika postala je još jedna u nizu žrtava prevaranata i ostala bez 150.000 eura. Naime, mislila je da ulaže u kriptovalute, a prekasno je shvatila da se radi o prevari, javlja Policijska uprava Šibenik.
Prema policijskim informacijama, umirovljenica je početkom svibnja i rujna ove godine putem internetske platforme otvorila račun za investiranje, vjerujući da će ostvariti zaradu. Tijekom nekoliko uplata uložila je 150.000 eura. Kako s vremenom nije zaprimila nikakvu isplatu niti je mogla podići uplaćeni novac, shvatila je da je prevarena te je slučaj prijavila policiji. Protiv nepoznatih počinitelja bit će podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Šibeniku, a istraga je u tijeku.
Iz policije upozoravaju građane da je ulaganje u kriptovalute i dionice vrlo rizično te da prije bilo kakvih uplata treba potražiti savjet financijskih stručnjaka. Preporučuje se provjeriti pouzdanost tvrtki i izbjegavati dogovore koji se odvijaju putem telefona, e-maila ili poruka na društvenim mrežama. Umirovljenik iz Istre postao je žrtva prevare prilikom kupnje automobila preko interneta, više o tome pisali smo ovdje.
Posebno se apelira na starije građane da ne dijele osobne podatke, fotografije dokumenata ili brojeve bankovnih kartica s nepoznatim osobama. U slučaju sumnjivih poruka ili poziva, potrebno je odmah kontaktirati policiju na broj 192, a više informacija i savjeta o internetskim prijevarama dostupno je na stranicama MUP-a u sklopu projekta ‘Web heroj’.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte portal mirovina.hr cijele godine u pola cijene: Velika akcija traje još kratko
Kupite godišnju pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz 50 % popusta. Velika akcija traje još samo tjedan dana, do 23. lipnja u ponoć.
12:00 19 d 01.06.2026
Umirovljenik povjerovao u zaradu od kriptovaluta: Ostao je bez 58.000 eura
Labinski umirovljenik prevaren je od lažnog investicijskog fonda. Mislio je da ulaže u kriptovalute, a onda su uslijedile prijetnje.
09:08 7 d 13.06.2026
Policija se ispričala gradonačelniku pod istragom: Uzeli su mobitel njegove bolesne majke
USKOK je tijekom pretrage doma gradonačelnika Oroslavja zaplijenio mobitele njegovih roditelja. Sljedeći dan su vraćeni i policija mu se ispričala.
16:56 9 d 11.06.2026
Umirovljenik prevaren za 26.000 eura: Telefonski ga nagovorili na ulaganje u kriptovalute
Umirovljenik (83) je slušao upute nepoznate osobe i mislio da ulaže u kriptovalute. Policija upozorava da su obećanja o brzoj i lakoj zaradi sumnjiva.
16:50 9 d 11.06.2026
Prevaranti kucaju na vrata i nude veću mirovinu: U zamjenu za uslugu traže novac
Prevarantica je došla na kućni prag 72-godišnjaka u Slatini i obećala mu da će pokrenuti postupak za povećanje mirovine. U zamjenu je tražila novac.
16:17 10 d 10.06.2026
Umirovljenik u jednom potezu skrivio više nesreća: Napravio štetu od 4.500 eura
Umirovljenik u Osijeku odgovoran je za više nesreća u jednom danu. Raskrižje za raskrižjem činio je prekršaje.
16:09 12 d 08.06.2026
U požaru poginulo 12 stanara doma za starije i nemoćne: Uvjeti su bili ispod standarda
U požaru u ilegalnom domu za starije i nemoćne na Šri Lanki poginulo je 12 stanara. Policija istražuje kršenje propisa za skrb o starijima.
08:26 14 d 06.06.2026
Pokušaj ubojstva u Domu za starije: 'Više puta ju je rukama stisnuo za vrat'
Umirovljenik (61) pokušao je lani ubiti nepokretnu 75-godišnjakinju s kojom stanuje u istom domu za starije. DORH je sada podignuo optužnicu.
16:14 17 d 03.06.2026