BUZ o nepravdi obiteljskih mirovina: 'Više dobiju udovice zastupnika bez staža'
Za obiteljske mirovine zakinuti su oni s 40 i više godina staža, upozorava Milivoj Špika. S druge strane, puno bolje prolaze udovice zastupnika.
09:38 1 h 10.04.2026

Vlado Kalember (Photo: Privatni arhiv)
Lijepa vijest za sve zaljubljenike u glazbeni opus Vlade Kalembera stiže iz zagrebačkog Doma za starije osobe Ksaver. Tamo će na Međunarodni dan starijih osoba umirovljenicima zapjevati upravo Vlado Kalember. Koncert u Domu Ksaver održava se u utorak, 1. listopada u 16 sati, objavili su na svojim internetskim stranicama.
Poznati glazbenik u suradnji sa Srebrnim krilima objavio je nedavno novi singl ‘Rođendan’ s novog studijskog albuma ‘Opasno je ljubit ženu’. Ovaj 71-godišnji pjevač tek je nedavno otišao u mirovinu, o čemu je svojevremeno govorio za portal Mirovina.hr. U potpunu mirovinu da ne radi baš ništa, kazao je, neće otići nikada, osim ako ne doživi baš duboku starost. Progovorio je i o teškom položaju hrvatskih umirovljenika.
– Jadan sam kad to vidim. Vrlo često, kad na televiziji ugledam političare, pomislim ‘gospodo, kako vi spavate’. Često pomislim da za bavljenje politikom morate biti lišeni morala, etike, čovjekoljublja, altruizma i svih ostalih najvećih vrijednosti ljudskog bića. Mislim da su za tu profesiju važniji neki drugi elementi, koji mi se gade. Kada govorimo o glazbenicima umirovljenicima kod nas, mislim da će vrlo mali broj uživati takozvane dostojanstvene umirovljeničke dane. Inače mi je umirovljenik najružniji hrvatski izraz. Ima u početku ono umirati. Bolji izraz je penzić, to mi zvuči puno simpatičnije, ispričao nam je Vlado Kalember. Cijeli razgovor s glazbenikom možete pronaći ovdje.
Solarni paneli kao alternativa za umirovljenike: Spas od krize ili neisplativo ulaganje?
Prijelaz na solarnu energiju prosječan umirovljenik može si priuštiti samo uz poticaje. 'Uradi sam' pristupi će mu više odmoći nego pomoći.
16:51 17 h 09.04.2026
Više od 500 umirovljenika rasplesalo se u Zadru: Pjesmom ih je razveselio gost iznenađenja
Poseban gost iznenađenja bio je pjevač Zdravko Škender. Pridružili su im se i župan te gradonačelnik. Bal se održao u sklopu Županijskih dana.
16:50 17 h 09.04.2026
Baksa o kartici za isplatu inkluzivnog dodatka: Uvodi se kontrola nad životima korisnika
Ministar Ružić tvrdi da se razvija digitalni alat za isplatu socijalnih naknada. Inkluzivni dodatak će se po novoj uputi isplaćivati skrbnicima.
16:49 17 h 09.04.2026
Rasterećenje bolnica: Od lipnja će se na vađenje krvi ići kod obiteljskog liječnika
Lokalni liječnici pratit će kronične bolesnike i dobiti holtere EKG-a i tlaka. Mjere će uključiti oko 3.000 pružatelja primarne zdravstvene zaštite.
16:47 17 h 09.04.2026