Dom za starije uzima meso i ribu za 110.000 eura: Kupuju i mesni narezak i paštetu
Umirovljenički dom u Belom Manastiru kupuje meso, ribu i suhomesnate proizvode za 110.000 eura. Na popisu su i pašteta, mesni narezak i sardine.
11:18 55 d 12.07.2026
Računanje | Foto: Pexels
Novi Pravilnik o jednostavnoj nabavi Zavoda za mirovinsko osiguranje obuhvaća nabavu vrijednu od 15.000 do 100.000 eura. Javnost može dati mišljenje.
Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje objavio je javni poziv za savjetovanje s javnošću o nacrtu Pravilnika o jednostavnoj nabavi, a koje će se provoditi do 16. kolovoza 2026. Novi pravilnik donose zbog usklađivanja s izmjenama Zakona o javnoj nabavi koje su stupile na snagu 16. svibnja 2026., dok pojedine odredbe vezane uz provedbu jednostavne nabave i digitalnu razmjenu ugovora putem EOJN RH stupaju na snagu 1. rujna 2026.
- Novim Pravilnikom o jednostavnoj nabavi usklađuju se odredbe koje se odnose na pragove za provedbu jednostavne nabave, zatim pravila o sukobu interesa, proširuje se mogućnost primjene elektroničkih sredstava komunikacije i osigurava pravna zaštita gospodarskim subjektima, a sve radi veće transparentnosti i daljnje digitalizacije postupaka jednostavne nabave, pojasnili su iz HZMO-a.
Pozivaju zainteresiranu javnost da se u savjetovanje uključi s prijedlozima i komentarima ispunjenjem obrasca koji je dostupan na poveznici. Svi prijedlozi i komentari bit će razmotreni, a po završetku savjetovanja objavit će se Izvješće o prihvaćenim i neprihvaćenim prijedlozima, uz očitovanje o razlozima eventualnog neprihvaćanja pojedinih primjedbi i prijedloga.
Dom za starije uzima meso i ribu za 110.000 eura: Kupuju i mesni narezak i paštetu
Umirovljenički dom u Belom Manastiru kupuje meso, ribu i suhomesnate proizvode za 110.000 eura. Na popisu su i pašteta, mesni narezak i sardine.
11:18 55 d 12.07.2026
Medicinski kreveti i oprema za umirovljenički dom u Splitu: Vrijede 90.000 eura
Splitski umirovljenički dom kupuje medicinske krevete, noćne ormariće i posebne madrace protiv dekubitusa za starije. Sve vrijedi 90.000 eura.
09:46 50 d 17.07.2026
Izvješće o savjetovanju s javnošću bit će objavljeno na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, u rubrici Savjetovanje s javnošću. Savjetovanje je počelo 16. srpnja, a traje do 16. kolovoza.
Postupci jednostavne nabave ovog pravilnika Pravilnika obuhvaćaju tri financijska praga. Prvi čini jednostavna nabava roba, usluga i radova procijenjene vrijednosti jednake i manje od 15.000,00 eura bez PDV-a. Pravila obuhvaćaju i jednostavnu nabavu vrijednosti veće od 15.000 eura, ado do 50.000 eura bez PDV-a. treća kategorija pravila odnosi se na procijenjene vrijednosti veće od 15.000 eura do 100.000 eura bez PDV-a.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte bez reklama: Iskoristite popust za godišnju pretplatu na mirovina.hr
Ove godine stavite mirovinski sektor u fokus i pretplatite se na mirovina.hr. Pretplatite se sad i godišnju pretplatu dobivate za 29€.
09:38 4 d 01.09.2026
Prilika za dodatnu uštedu: Plodine daruju 10% popusta za umirovljenike
Od 8. rujna vrijedit će 10% popusta za umirovljenike na cjelokupnu kupnju, uključujući i proizvode koji su već na akciji.
14:30 1 d 04.09.2026
Zdravstvena pismenost za starije: Dođite na mjerenje tlaka i šećera
Pulski umirovljenici nakon ljeta opet imaju priliku ići na predavanje o zdravstvenoj pismenosti. Organizira se i mjerenje tlaka i glukoze u krvi.
09:53 18 h 05.09.2026
Dom za starije u Dalmaciji izdvaja 480.000 eura: Potrebno im je i kuhinjsko dizalo
Dom za starije u Splitu kupuje kuhinjsko dizalo za 80.000 eura. Namijenjeno je transportu hrane između katova. Uz to, izdvajaju i još 400.000 eura.
09:53 18 h 05.09.2026
Traže se radnici u domovima za starije: Dobit će bonus i naknadu za smještaj
Otvorene su prijave za posao u istarskim domovima za starije. Traže se medicinske sestre i njegovatelji, a zaposleni imaju niz povlastica.
09:51 18 h 05.09.2026
Omiljena ljetna osvježenja: Ove europske zemlje proizvode najviše sladoleda i piva
Sladoled i pivo među omiljenim su ljetnim osvježenjima. Provjerili smo u kojim zemljama Europske unije nastaje najviše ovih proizvoda.
09:51 18 h 05.09.2026
Broj stanovnika raste, ali i dalje smo među najstarijima u Europi
Stanovništvo je sredinom 2025. poraslo za 0,2 posto, procjenjuju iz DZS-a. Ipak, prosječna dob od 44,7 godina je među najstarijima u Europi.
16:20 1 d 04.09.2026
Kreće novi krug trezorskih zapisa: I umirovljenici mogu zaraditi od ulaganja
Ministarstvo financija će u ponedjeljak otvoriti 20. krug trezorskih zapisa. Građani mogu oročiti novac na tri mjeseca uz stopu prinosa od 2,75 posto.
16:18 1 d 04.09.2026
Studentima jednog od najpoželjnijih studija nudi se posao preko servisa: Satnica veća od minimalca
Studiji psihologije jedni su od najpoželjnijih među maturantima. Njihovim studentima sada se nudi posao u Zagrebu preko student servisa.
10:52 17 h 05.09.2026
Određuje li prvi dan škole kako će izgledati cijelo školovanje? Odgovorili naši novinari
U redakcijskom podcastu komentirali smo je li prvi dan škole nagovještaj kako će izgledati cijelo školovanje. Ne brinite - nije.
10:51 17 h 05.09.2026
Donji dio građevine ukopan je u zemlju, a za osvježenje tu su i bazeni, te posebna atrakcija, kišni tobogan koji je stvarno izvan okvira.
10:16 17 h 05.09.2026
Priča bez kraja: Traži se novelacija projekta za obnovu bolnice, završena tek jedna dilatacija
Dugotrajna obnova, projekt koji nije zaživio i, po najnovijem, novelacija stare projektne dokumentacije. Sve to odrednice su preobrazbe 'Srebrnjaka'.
10:16 17 h 05.09.2026