Umirovljenik pomogao gospođi: 'Inzistirao je da mi kupi kruh, ima dobrih ljudi'
Gospođa iz Jastrebarskog uz sebe nije imala gotovine u pekarnici, ali u blizini se našao umirovljenik koji je inzistirao da joj kupi kruh.
14:47 32.6 min 11.03.2026

Umirovljenica Danica | Foto: Screenshot HRT
Umirovljenica Danica je živjela i radila u Njemačkoj, a trenutno živi u stanu pa je zato odlučila svoju kuću pokloniti Gradskom društvu Crvenog križa kojima je najpotrebnija. Kaže kako je kuća vrijedna da dođe u ruke onome kome je potrebna, a zbog svojeg čina je dobila i nagradu.
Da humanitarnost nema granica pokazuje umirovljenica Danica koja je jedno vrijeme radila u Njemačkoj, a potom se vratila u Hrvatsku da bi brinula o roditeljima i otvorila kafić u kojem su se mnogi okupljali. Tijekom života je puno pomagala mnogim ljudima, među kojima ističe pomoć Vukovarcima, o čemu smo pisali i ovdje. Prošle godine je odlučila darovati svoju kuću Crvenom križu koji se trenutno koriste gradskim prostorima.
– Dobili smo zaista lijepu nekretninu od gospođe Danice Nikša. Ona je provela ovdje lijepe trenutke i drago nam je da možemo provoditi lijepe trenutke u nekom novijem vremenu, a što je najvažnije pomoći potrebitima. Ovdje planiramo jednog dana, vjerojatno pučku kuhinju, prostor za darivanje krvi, za razne edukacije, sastanke, urede i skladište što nam je potrebno, kaže Sofija Paša, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Đurđevac za magazin.hrt.hr.
Danica je otkrila kako njezina kuća zavrjeđuje da dođe u ruke nekome kome će biti potrebna. Za svoju kuću Danica ne traži ništa zauzvrat osim da kuća bude mjesto gdje se pomaže i daruje, gdje caruje razumijevanje i ljubav. Ipak, kuću je potrebno obnoviti, a za to se već priprema dokumentacija. Zbog svojeg nesebičnog čina je Danica dobila i nagradu Ponos Hrvatske, koja se dodjeljuje građanima Hrvatske za hrabra i nesebična djela ili postupke.
Uskrsnice umirovljenicima dijeli oko 70 gradova i općina: Iznosi od 30 do 150 eura
Uskrsnicu su dosad najavila 42 grada i 35 općina. Iznosi pomoći koje se dijele uoči blagdana Uskrsa ove godine idu od 30 do 150 eura.
16:31 1 d 09.03.2026
Umirovljenik pomogao gospođi: 'Inzistirao je da mi kupi kruh, ima dobrih ljudi'
Gospođa iz Jastrebarskog uz sebe nije imala gotovine u pekarnici, ali u blizini se našao umirovljenik koji je inzistirao da joj kupi kruh.
14:47 33.416666666667 min 11.03.2026
Socijalni radnici u bijelom štrajku pozvali Ružića na sastanak: Moguć generalni štrajk
Djelatnici HZSR-a u bijelom štrajku zatražili su sastanak s ministrom Ružićem. Nisu daleko od generalnog štrajka.
11:09 4 h 11.03.2026
Županija udrugama daje više od 200.000 eura: Umirovljenicima ide 24.500 eura
Brodsko-posavske udruge dobit će od Županije 24.500 za brigu o umirovljenicima. Zdravstvo, socijalna skrb i branitelji dobit će 180.000 eura.
09:45 5 h 11.03.2026