Umirovljenici slave Majčin dan: ‘Imam kćeri i suprugu, morat ćemo nekaj darivati’

Ivana Moslavac
11. svibnja 2025.
Novosti
A- A+

Majčin dan slavi se svake druge nedjelje u svibnju, a posvećen je majčinstvu. Majke za svoju djecu rade zaista puno toga, a na ovaj dan im možemo još jednom zahvaliti za svu ljubav i brigu. Umirovljenici koje smo sreli u šetnji centrom Zagreba, otkrili su nam kako slave Majčin dan. Ivan ima dvije kćeri i suprugu, a za znak pažnje se na taj dan pobrinu kćeri, dok Ljiljani cvijeće donesu djeca i unuci.

Majčin dan

Majčin dan | Foto: Mirovina.hr

Uloga majke zasigurno se razlikuje od svih drugih, a iako zna biti teška, svakako je i lijepa. Majčin dan slavi se svake druge nedjelje u svibnju, a posvećen je svim majkama i majčinstvu. Ženama i majkama djeca i supruzi tog dana najčešće kupuju cvijeće u znak zahvalnosti za njihovu svakodnevnu brigu i ljubav.

https://www.youtube.com/watch?v=H-wWDCstV0o

‘Unuci i moja djeca dofuraju cvjetiće’

Umirovljenici koje smo sreli u šetnji centrom Zagreba, otkrili su nam kako slave Majčin dan. Posebno nam je lijepo bilo vidjeti 84-godišnju umirovljenicu Ljubicu i njezinu kćer koje su zajedno šetale trgom, a rekle su nam da Majčin dan naravno obilježavaju.

– Za Majčin dan uglavnom mi unuci i moja djeca dofuraju cvjetiće i tako…, kazala nam je Ljiljana. Mirovinskom reformom predstavljen je i dodani staž za majke, o čemu smo pisali ovdje.

Ministar Marin Piletić | Mirovina.hr/Canva
Piletić predstavio mirovinsku reformu: 'Prvi dodatak bit će isplaćen u prosincu'

‘Imam kćeri i suprugu, morat ćemo nekaj darivati’

Umirovljenica Franjka rekla nam je da joj taj dan dođu unuka i kći. Inače joj njih dvije pomognu oko svega. Kako nema njezinog supruga, sada nema baš volje za puno toga, kako nam je rekla 84-godišnjakinja.

– Imam dvije kćeri i suprugu… a morat ćemo nekaj darivati, nešto. Ja dajem novce kćerima pa one to kupe za sve njih, kazao je 64-godišnji Ivan, dok nam je 78-godišnji umirovljenik Adil kazao da je uvijek obilježavao sve dane, Majčin i Očev dan, praznike. Sve što se slavi je dobro, kazao nam je 78-godišnjak.

Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.

Copy link
Powered by Social Snap