Muškarci za isti rad zarađuju više nego žene: Evo kakva je razlika u mirovinama
Muškarci i dalje imaju veće plaće nego žene za isti rad, što se odražava na mirovine. Ipak, razlika u mirovinama sve je manja po spolu.
10:11 1 h 25.05.2026

Foto: Pexels
Srijeda, devet ujutro. Četiri maskirane osobe naoružane automatskim oružjem sjede u džipu pokraj pošte u crnogorskom Nikšiću. Čekaju vozilo zaštitarske službe koje prevozi, naveli su jučer neslužbeno regionalni mediji, 400.000 eura (tri milijuna kuna) za isplatu mirovina umirovljenicima.
Napadači su zaštitare najprije poprskali paprenim sprejom i počeli ih udarati, a zaštitara koji je pokušao spriječiti pljačku iz neposredne blizine prostrijelili metkom u grudni koš. Nakon što su uzeli novac, odvezli su se, a policija je kasnije na makadamu pronašla zapaljen džip.
“Jutros oko 8:50 sati ispred prostorija Pošte Crne Gore u ulici Jola Piletića u Nikšiću došlo je do razbojništva kojom prilikom su izvršitelji upotrijebili vatreno oružje uslijed čega je radnik osiguranja zadobio teške tjelesne ozljede. Policija intenzivno traga za izvršiteljima razbojništva koji su jutros naoružani izvršili ovo krivično djelo i otuđili za sada neutvrđen iznos novca.
Ozlijeđeni radnik osiguranja je hospitaliziran u Medicinskom centru u Nikšiću. O događaju je obaviješten državni tužitelj u Višem državnom tužiteljstvu u Podgorici, a na mjestu događaja obavljen je očevid. Brzim i efikasnim radom policije u mjestu Grebice pronađeno je zapaljeno vozilo za koje je sumnja da je korišteno u izvršenju ovog krivičnog djela”- priopćila je crnogorska policija.
Naknadno je priopćeno kako je radnik osiguranja preminuo od zadobivenih ozljeda.
Crnogorska novinska agencija danas je izvijestila kako je uhićen muškarac osumnjičen za sudjelovanje u oružanoj pljački .
mirovina.hr zapošljava: Tražimo novinara ili novinarku koji će se pridružiti našem timu
08:19 159 d 17.12.2025
Sjećanje na herojski grad: Kako su nastali vukovarski Vodotoranj i Borovo Naselje?
11:15 187 d 18.11.2025