Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026

Premijera i ministre je ispred Doma za starije u Sisku dočekala baka reperica | Foto: Screenshot: Facebook/Zagreb.info
Povodom Dana Sisačko-moslavačke županije, premijer Andrej Plenković te ministri Marin Piletić, Gordan Grlić Radman, Tomo Medved i Branko Bačić zajedno s drugim visokim dužnosnicima posjetili su u ponedjeljak tu županiju te otvorili nekoliko objekata i pratili tijek obnove u Glini, Sisku i Petrinji.
Svakako treba izdvojiti radove na Domu za starije osobe u Glini, koji su pri kraju. Trenutno se izvode obrtnički radovi, odnosno unutarnje uređenje. U domu će biti smješteno 79 osoba, koje su trenutno stacionirane u Lječilištu Topusko. Pored Doma za starije, Plenković je obišao i Dom zdravlja, koji se također obnavlja. Iz Fonda solidarnosti Europske unije i Nacionalnog programa oporavka i otpornosti za obnovu ovih objekata izdvojeno je 2,8 milijuna eura, piše novinar Večernjeg lista, Danijel Prerad.
Plenković i ministri su potom stigli i u obnovljeni Dom za starije osobe u Sisku. Ondje su ih pjesmom dočekali umirovljenici, koji su se nakon dvije i pol godine vratili u obnovljene prostore. U vrlo srdačnom dočeku posebno se istaknula jedna umirovljenica koja je očito ljubiteljica rapa, što je i pokazala okupljenima.
– Sad sam na sto muka, čeka me teška odluka – hoću li repati za novce ili ću u sobi brojati ovce, otpjevala je umirovljenica te zaradila pljesak premijera, ministara, župana i drugih dužnosnika.
Premijer joj je prišao i čestitao na nastupu, a ona mu je rekla kako je najstarija baka u domu.
@zagrebinfoObnovljena zgrada ‘Dom za starije’ ☝️ #zagrebinfo #zagreb #bakareperica #andrejplenkovic #edomaajka #eminem #hrvatska #glazba #hiphop #video
Lijepo su premijera dočekali i petrinjski branitelji, jer je u tom gradu otvoren treći po redu Veteranski centar. Na raspolaganju veteranima bit će 148 kreveta, a godišnji kapacitet trebao bi biti oko 2.800 korisnika. Projekt izgradnje četiri veteranska centra financiran je europskim sredstvima u iznosu od preko 45 milijuna eura.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026
mirovina.hr zapošljava: Tražimo novinara ili novinarku koji će se pridružiti našem timu
08:19 204 d 17.12.2025
Sjećanje na herojski grad: Kako su nastali vukovarski Vodotoranj i Borovo Naselje?
11:15 233 d 18.11.2025