Muškarci za isti rad zarađuju više nego žene: Evo kakva je razlika u mirovinama
Muškarci i dalje imaju veće plaće nego žene za isti rad, što se odražava na mirovine. Ipak, razlika u mirovinama sve je manja po spolu.
10:11 1 h 25.05.2026

Ilustracija | Pixabay
Još jedan slučaj lažnog liječnika dogodio se u Susedgradu u Dolovskoj ulici. Naime, nepoznati počinitelj se 85-godišnjakinji putem telefona lažno predstavio kao liječnik. Uvjerio ju je u lažnu priču da je njezina članica obitelji doživjela nesreću zbog čega joj treba uplatiti novac, kažu iz Policijske uprave zagrebačke.
Umirovljenica je povjerovala i drugoj osobi predala novac pri čemu je ostala bez nekoliko tisuća eura. Podsjetimo, Zagrebačka policija je uhitila jednog lažnog liječnika, 26-godišnjeg državljanina Sjeverne Makedonije, zbog osam kaznenih djela prijevare starijih osoba. Više o tome možete pročitati ovdje.
Zbog više zabilježenih slučajeva prijevare, zagrebačka policija upozorava građane na novi pojavni oblik kaznenog djela prijevare. Prevaranti iskorištavaju osjećaj brige za djecu žrtava i stvaraju fiktivnu potrebu brzog reagiranja, kontakt ostvaruju telefonskim pozivom, kako su istaknuli.
– Nepoznati muškarac ili žena mobitelom/telefonom kontaktira građane, predstavljaju se kao liječnici kliničkih bolničkih centara u Zagrebu, navode kako je dijete osobe s kojom su uspostavili telefonski kontakt upravo teško nastradalo u prometnoj nesreći, za daljnje liječenje potrebno je žurno platiti liječnicima, traže da se novac donese na određenu lokaciju u Zagrebu, poručili su iz PU zagrebačke.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Prevaranti od 77-godišnjaka izmamili 180.000 eura: Kupio dionice koje ne postoje
Stariji građanin iz Vodica nepoznatim osobama uplatio je 180.000 eura za trgovanje dionicama. Nakon toga su prekinuli svaki kontakt s njim.
16:40 4 d 20.05.2026
Stariji ribolovac u Šibeniku trebao pomoć HGSS-a: Plima mu odsjekla put do auta
Stariji ribolovac lovio je kod Šibenskog mosta, a kada je krenuo kući, nije se mogao vratiti jer je plima odsjekla put do auta. Pomogao mu je HGSS.
10:07 5 d 20.05.2026
Neoprez ga je koštao 17.000 eura: Evo na što je nasjeo umirovljenik iz Rijeke
Na društvenoj mreži pronašao je oglas za trgovanje dionicama. U obrazac je upisao osobne podatke, nakon čega mu je nepoznata osoba obećala zaradu.
08:26 8 d 17.05.2026
Bez 19.000 eura ostao 75-godišnji Vodičanin: Sve je počelo uplatom od 250 dolara
Umirovljenik je uložio 250 dolara. Lažni brokeri javili su mu da je ostvario dobit od 4.800 eura, a onda su mu uzeli čak trostruko veći iznos.
08:58 9 d 16.05.2026