Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026

Umirovljenici na zebri | Foto: Pexels
Umirovljenica u Slavonskom Brodu u subotu oko devet sati ujutro nastradala je na pješačkom prijelazu. Stariji muškarac pod utjecajem alkohola od 1,49 promila naletio je na 87-godišnjakinju i 55-godišnjaka. Oboje su zakoračili na obilježeni pješački prijelaz kada je pijani vozač, točnije 53-godišnjak udario autom u njih.
Prometna nesreća se dogodila u ulici Tome Bakača gdje je stariji vozač autom udario u ruku 55-godišnjaka, a potom u tijelo 87-godišnjakinje koja je od udarca pala na cestu. Umirovljenica je u nesreći teže ozlijeđena, a zadržana je na daljnjem liječenju u Općoj bolnici u Slavonskom Brodu. Nastradali muškarac je lakše ozlijeđen i ubrzo je pušten iz bolnice.
– Policijski službenici su utvrdili da se vozač kretao nepropisnom brzinom, odnosno brzinom koja je viša od dopuštene brzine u naselju. Od vozača su uzeti potrebiti uzorci radi analize na prisutnost opijata u organizmu, a nakon dobivenih rezultata će protiv njega biti podnesena odgovarajuća prijava, poručili su iz Policijske uprave brodsko-posavske.
Starije osobe često su sudionici prometnih nesreća, a 67-godišnji umirovljenik nedavno je teško ozlijeđen na romobilu. Vozio je jednom rukom i bez kacige, o čemu više možete pročitati ovdje.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026
Umirovljenik htio uložiti u naftu i zlato: Zbog jednog poziva ostao je bez 6.500 eura
Umirovljenik (73) ostao je bez 6.500 eura. Htio je uložiti u naftu, zlato i ugljen da bi zaradio, ali naišao je na prevaranta koji mu je ukrao novac.
00:28 5 d 04.07.2026
Policija uhitila prevaranticu: Našli 13.000 eura koje je ukrala umirovljenicama
Policija je pronašla 13.000 eura koje su prevaranti uzeli umirovljenicama. Radi se o tri slučaja telefonske prijevare u Zagrebu.
16:39 6 d 02.07.2026
Umirovljenik (78) lažnom sinu uplatio 2.000 eura: Portugalac ga je prevario preko SMS-a
Osječka policija sumnjiči Portugalca (26) za prijevaru 78-godišnjaka. Umirovljeniku se preko SMS poruka predstavio kao sin i tražio 1.850 eura.
07:42 11 d 28.06.2026
Umirovljenica iz kuće u Osijeku ukrala zlato: Nakit 'težak' 3.000 eura
Starije osobe uglavnom su žrtve krađa, ali u ovom slučaju počiniteljica je 74-godišnjakinja iz Osijeka. Iz kuće je ukrala zlatni nakit.
10:05 17 d 22.06.2026
Umirovljenik povjerovao u zaradu od kriptovaluta: Ostao je bez 58.000 eura
Labinski umirovljenik prevaren je od lažnog investicijskog fonda. Mislio je da ulaže u kriptovalute, a onda su uslijedile prijetnje.
09:08 26 d 13.06.2026
Policija se ispričala gradonačelniku pod istragom: Uzeli su mobitel njegove bolesne majke
USKOK je tijekom pretrage doma gradonačelnika Oroslavja zaplijenio mobitele njegovih roditelja. Sljedeći dan su vraćeni i policija mu se ispričala.
16:56 27 d 11.06.2026
Umirovljenik prevaren za 26.000 eura: Telefonski ga nagovorili na ulaganje u kriptovalute
Umirovljenik (83) je slušao upute nepoznate osobe i mislio da ulaže u kriptovalute. Policija upozorava da su obećanja o brzoj i lakoj zaradi sumnjiva.
16:50 27 d 11.06.2026