Ministar Ružić o socijalnoj skrbi: 'Važno je poboljšanje standarda za starije osobe'
Ministar Alen Ružić s umirovljenicima | Foto: Ličko-senjska županija
Ministar mirovinskog sustava Ružić naglasio je kako je važno stalno ulagati u socijalnu skrb. Također, bitno je poboljšanje standarda za starije.
Ministar rada i mirovinskog sustava Alen Ružić posjetio je Dom za starije osobe Ličko-senjske županije. Nije bio sam, već u pratnji državne tajnice Marije Pletikose i predsjednice Sanacijskog vijeća Nade Zrinušić. Dočekao ih je ravnatelj Doma Darko Banić sa suradnicima.
Ravnatelj Banić ministra Ružica je upoznao s radom umirovljeničkog doma te trenutačnim stanjem zgrade. Tijekom posjeta posebno su razgovarali o stanju starog dijela doma, kako bi se ministar upoznao sa stvarnim uvjetima boravka korisnika i potrebama za daljnjim ulaganjima.
Izdvojeni članak
Izdvojeni članak
Županija ulaže preko 3,2 milijuna eura u socijalnu skrb: Novac ide za 11 domova za starije
Istarska županija daje podršku različitim programima i aktivnostima za starije. Pokriva i troškove sufinanciranja smještaja deficitarnih radnika.
07:56 14 d 11.04.2026
Planiraju obnoviti stari dio, a cilj je podizanje kvalitete smještaja i života korisnika. Ministar Ružić se susreo i razgovarao s umirovljenicima koji žive u domu. Razgovarali su o svakodnevnim potrebama i uvjetima boravka. Ministar Ružić je naglasio važnost kontinuiranog ulaganja u sustav socijalne skrbi i poboljšanje standarda za starije osobe.
Podsjetimo, za rad 45 županijskih domova za starije država je u 2026. godini osigurala čak 29 milijuna eura, o čemu smo pisali u ovom tekstu. Potrebno je neprestano ulagati u socijalnu skrb. Primjerice, Istarska županija daje podršku različitim programima i aktivnostima za starije, o čemu više čitajte ovdje.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.