Raiffeisen mirovinski fondovi: Najblaži padovi zbog konzervativne strategije
Raiffeisen je u kategoriji C jedini u plusu tijekom prvog kvartala. U kategoriji A je jedini u minusu, a u kategoriji B također ima najniže prinose.
09:12 19 h 26.04.2026

Davor Božinović: Foto: MUP
Umirovljeni brigadir (67) je u petak na silu pokušao ući na Pantovčak u Ured predsjednika malo prije 10 sati ujutro. Nakon što se dovezao automobilom, izašao je iz vozila i pokušao preskočiti ogradu. Zadržali su ga djelatnici osiguranja i tada je izjavio da u automobilu ima bombu.
Na teren je odmah upućena policija, uključujući pripadnike Regionalne protueksplozijske jedinice Zagreb. Provjerom je utvrđeno da u automobilu nema eksplozivnih sredstava. Muškarac je priveden u I. policijsku postaju Zagreb na kriminalističko istraživanje. U njegovu stanu kasnije su pronađena automatska puška sa spremnicima i streljivom. Ispostavilo se da je riječ o umirovljenom brigadiru koji je godinama obnašao dužnosti u Uredu predsjednika. Naime, bio je pročelnik jednog od odjela i jedno vrijeme vojni ataše u susjednoj zemlji, prenosi Index.
Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović je, komentirajući ovaj incident, kazao da su sve sigurnosne službe uključene u osiguranje objekta i one iz Ureda predsjednika Republike odradile posao vrlo profesionalno te nitko nije bio ugrožen. Posao je odrađen vrlo brzo i kad se govori o Počasno zaštitnoj bojni i pripadnicima hrvatske policije, ocijenio je Božinović
– Mislim da je ovo slučaj koji zapravo nije nešto što bi trebalo izazivati brigu, ali prepustimo onima koji su nadležni i koji su stručni za to da o svemu tome naprave svoje analize, rekao je Božinović.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Donacija za umirovljenika (78): Građani skupili novac da više ne mora dostavljati hranu
Viralni video 78-godišnjeg umirovljenika koji dostavlja hranu potaknuo je brojne donacije stranaca. Htjeli su mu pomoći da se vrati u mirovinu.
07:25 21 h 26.04.2026
Umirovljenici uljepšali vlastiti prostor: Sunčane dane iskoristili za zajedničko čišćenje
Umirovljenici iz Matulja udružili su se u čišćenju, pranju i uređivanju zajedničkog prostora i okoliša. Njih 13 je opralo fasadu i posadilo cvijeće.
07:24 21 h 26.04.2026
Male tajne hrvatskog jezika: Stranke umirovljenika govore 'uime' ili 'ispred' njih?
Prijedlog 'ispred' nije dobro upotrebljavati u apstraktnome značenju, onda kada želimo reći da netko zastupa pojedinu skupinu. Tada se koristi 'uime'.
07:23 21 h 26.04.2026
Stariji od 65 godina na tržištu rada: Malo ih traži posao, ali skoro svi ga uspiju dobiti
Stopa aktivnosti i zaposlenosti starijih od 65 godina se podudara na 3,7 posto. Samo tisuću njih se nije uspjelo zaposliti, a broj kontinuirano raste.
08:36 1 d 25.04.2026