Sportski susreti umirovljenika: ‘Tako malo nam treba da osjetimo radost življenja’

Lucija Basa
6. rujna 2025.
Novosti
A- A+

Umirovljenici iz Čakovca i okolnih mjesta okupili su se u Gornjoj Dubravi na sportskim susretima koje je organizirala Udruga umirovljenika Grada Čakovca. Dvjestotinjak sudionika okušalo se u pikadu, gađanju zračnom puškom, bacanju kolutova, visećoj kuglani i belotu, a vesela atmosfera nastavljena je druženjem uz glazbu i ples.

Sportske igre umirovljenika

Sportske igre umirovljenika | Foto: Grad Čakovec

Udruga umirovljenika Grada Čakovca organizirala je sportske susrete u Gornjoj Dubravi u restoranu ‘K Jeleni’. Sudjelovale su udruge koje okupljaju umirovljenike iz Čakovca, Nedelišća, Novog Sela Rok, Palovca i Strahoninca.

Sportski susreti varaždinskih umirovljenika | Foto: Varaždinska županija
Umirovljenici se na sportskim susretima natjecali i u jednoj neobičnoj disciplini

Dvjestotinjak okupljenih natjecalo se u gađanju zračnom puškom, pikadu, bacanju kolutova, visećoj kuglani i belotu.  Uz priličnu dozu sportskog suparništva, atmosfera je bila vesela. Sportske igre otvorila je predsjednica čakovečke udruge, Dubravka Cilar, a okupljene natjecatelje pozdravila je i gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini. Gradonačelnica je naglasila da umirovljeničke udruge ovakvim aktivnostima pokazuju da odlazak u mirovinu može biti početak jednog novog života, prožetog druženjima, novim prijateljstvima, izletima, pa čak i sportskim suparništvima.

Na području Grada Čakovca aktivno je nekoliko udruga koje okupljaju umirovljenike. Sve one su aktivne i imaju mnogo članova, ali najveća i najaktivnija je upravo Udruga umirovljenika Grada Čakovca. Gradonačelnica Cividini zahvalila im se na svemu što čine kako bi svojim članovima omogućili brojne aktivnosti te što raznim sadržajima obogaćuju javni život grada. Nakon završetka natjecanja, druženje je nastavljeno uz glazbu i ples.

– Sportski duh nije izostao, ali i radost što smo se mogli međusobno podružiti, pa i zaplesati. Tako malo nam treba da osjetimo radost življenja, napisala je na Facebooku Dubravka Cilar.

Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.

Popularno
Copy link
Powered by Social Snap