Kako koristiti 'Mobitel bez muke': Naučite besplatno na radionicama
Umirovljenici mogu riješiti svoje probleme s pametnim telefonima na radionicama u Puli. Besplatne su za članove Gradske knjižnice i čitaonice.
09:42 1 h 25.05.2026

Foto: Pixabay
Britanski umirovljenici, 70-godišnja Susan i 72-godišnji Roger Clarke optuženi su za krijumčarenje kokaina u vrijednosti od 2 milijuna funti. Uhvaćeni su na kruzeru “Marco Polo” u luci portugalskog Lisabona, a drogu su s Kariba pokušali unijeti na europsko tržište, piše Daily Mail.
Oboje imaju kriminalni dosje u Velikoj Britaniji, ali žive u Španjolskoj. Uhićeni su nakon što je policija zaplijenila četiri kovčega puna kokaina iz njihove kabine. Unutar kofera nalazilo se čak devet kilograma ove droge.
Za krstarenje po Karibima platili su 3.000 funti (24.000 kuna) po karti, a smatra se da su ovaj posao izveli za britansku bandu koja djeluje na području Costa del Sol. Kada su pritvoreni, branili su se šutnjom te nisu progovorili čak ni da kažu kako nisu krivi.
Par je uhićen 4. prosinca ove godine, a uhvaćeni su zahvaljujući dvojici portugalskih policajaca koji su se ukrcali na kruzer u civilu s nalogom za pretres. Droga je bila skrivena u lažnom dnu sva četiri kovčega, ravnomjerno raspoređena. Na sudu su završili već idući dan, a vjeruje se kako im je droga predana na jednom od karipskih otoka.
Vrijednost kokaina procjenjuje se na oko dva milijuna funti, odnosno oko 16 milijuna kuna.
mirovina.hr zapošljava: Tražimo novinara ili novinarku koji će se pridružiti našem timu
08:19 159 d 17.12.2025
Sjećanje na herojski grad: Kako su nastali vukovarski Vodotoranj i Borovo Naselje?
11:15 187 d 18.11.2025