Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026

Umirovljenik na Rijeci | Foto ilustracija: Pexels
Sisačka policija javlja da se na lekeničkom području u mjestu Šišinec na rijeci Kupi utopio 77-godišnjak. Očevid je obavljen, a policija je tražila i obdukciju kako bi se utvrdio točan uzrok smrti. Ovo nije prvo utapanje umirovljenika na nekoj rijeci ove godine, a policija poziva na poseban oprez.
Krenuo je novi toplinski val i mnogi će osvježenje potražiti na raznim kupalištima, od bazena, rijeka, jezera do morskih plaža. No, treba biti oprezan kako ne biste ugrozili svoj, ali i tuđi život. Policija građanima savjetuje da biraju uređena kupališta s prisutnom spasilačkom službom te da izbjegavaju skakanje u vodu s neuređenih mjesta ili tamo gdje je skakanje zabranjeno. Također, preporučuje se ne ulaziti u vodu pod utjecajem alkohola ili odmah nakon obilnog obroka, kao i izbjegavati nagli ulazak u hladnu vodu nakon dugog boravka na suncu.
Plivanje je najpametnije u društvu – ne preporučuje se kupanje bez pratnje, posebno starijim osobama, kroničnim bolesnicima i djeci. Djeca bi uvijek trebala biti pod nadzorom roditelja ili druge odrasle osobe, čak i na plitkim dijelovima, jer do utapanja može doći u svega nekoliko sekundi. Neplivači i slabiji plivači trebali bi koristiti pomagala za plivanje i biti pod nadzorom iskusnijih kupača. Ako primijetite osobu u nevolji, odmah reagirajte i zatražite pomoć pozivom na 112 ili 192. Pravovremena reakcija može spasiti život.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 15 d 24.06.2026
Umirovljenik htio uložiti u naftu i zlato: Zbog jednog poziva ostao je bez 6.500 eura
Umirovljenik (73) ostao je bez 6.500 eura. Htio je uložiti u naftu, zlato i ugljen da bi zaradio, ali naišao je na prevaranta koji mu je ukrao novac.
00:28 5 d 04.07.2026
Policija uhitila prevaranticu: Našli 13.000 eura koje je ukrala umirovljenicama
Policija je pronašla 13.000 eura koje su prevaranti uzeli umirovljenicama. Radi se o tri slučaja telefonske prijevare u Zagrebu.
16:39 6 d 02.07.2026
Umirovljenik (78) lažnom sinu uplatio 2.000 eura: Portugalac ga je prevario preko SMS-a
Osječka policija sumnjiči Portugalca (26) za prijevaru 78-godišnjaka. Umirovljeniku se preko SMS poruka predstavio kao sin i tražio 1.850 eura.
07:42 11 d 28.06.2026
Umirovljenica iz kuće u Osijeku ukrala zlato: Nakit 'težak' 3.000 eura
Starije osobe uglavnom su žrtve krađa, ali u ovom slučaju počiniteljica je 74-godišnjakinja iz Osijeka. Iz kuće je ukrala zlatni nakit.
10:05 17 d 22.06.2026
Umirovljenik povjerovao u zaradu od kriptovaluta: Ostao je bez 58.000 eura
Labinski umirovljenik prevaren je od lažnog investicijskog fonda. Mislio je da ulaže u kriptovalute, a onda su uslijedile prijetnje.
09:08 26 d 13.06.2026
Policija se ispričala gradonačelniku pod istragom: Uzeli su mobitel njegove bolesne majke
USKOK je tijekom pretrage doma gradonačelnika Oroslavja zaplijenio mobitele njegovih roditelja. Sljedeći dan su vraćeni i policija mu se ispričala.
16:56 27 d 11.06.2026
Umirovljenik prevaren za 26.000 eura: Telefonski ga nagovorili na ulaganje u kriptovalute
Umirovljenik (83) je slušao upute nepoznate osobe i mislio da ulaže u kriptovalute. Policija upozorava da su obećanja o brzoj i lakoj zaradi sumnjiva.
16:50 27 d 11.06.2026