Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 8 d 24.06.2026

Stariji vozač | Foto: Pixabay
Umirovljenik u dobi od 70 godina skrivio je prometnu nesreću pod utjecajem alkohola i bez vozačke koja mu je prethodno poništena zbog prikupljenih 30 prekršajnih bodova. Sve se dogodilo prošlog četvrtka predvečer u Kravarskom, kada je vozio Ulicom Gajevo. Dolaskom do kućnog broja 40 nije prilagodio brzinu kretanja uvjetima na cesti. Vozilom je prešao ulijevo preko sjeverne strane kolnika, a potom sletio s kolnika te naletio na nasip. Vozač je lakše ozlijeđen.
Zagrebačka policija utvrdila mu je niz prekršaja. Osim što je već ranije ostao bez vozačke dozvole, a vozački ispit nije ponovno položio, imao je 1,43 promila alkohola u krvi. Vozilom je upravljao dok su mu na snazi bile tri zaštitne mjere zabrane. Vozač je uhićen i pritvoren do otrježnjenja, a zatim doveden na prekršajni sud. Policija mu je oduzela i automobil. Europski parlament želi da se vozačka dozvola oduzima na razini cijele Europske unije, o čemu smo pisali ovdje.
– U optužnom prijedlogu policija je predložila da se vozaču izrekne kazna zatvora 120 dana i novčana kazna u iznosu od 1.050 eura, kao i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od 24 mjeseca kada položi vozački ispit, izvijestila je Policijska uprava zagrebačka.
Sud je 70-godišnjaka proglasio krivim te mu je pravomoćnom presudom izrečena kazna zatvora od 120 dana, nakon čega mu je određeno zadržavanje u trajanju do 15 dana do stupanja okrivljenika na izdržavanje kazne zatvora, nakon čega je predan u zatvor u Zagrebu. Ujedno, vozaču je izrečena novčana kazna od 590 eura.
Učlanite se u mirovina.hr Viber grupu i budite u toku sa svim najbitnijim vijestima za umirovljenike. Pridružiti se možete klikom na link.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 8 d 24.06.2026
Policija uhitila prevaranticu: Našli 13.000 eura koje je ukrala umirovljenicama
Policija je pronašla 13.000 eura koje su prevaranti uzeli umirovljenicama. Radi se o tri slučaja telefonske prijevare u Zagrebu.
16:39 3 h 02.07.2026
Umirovljenik (78) lažnom sinu uplatio 2.000 eura: Portugalac ga je prevario preko SMS-a
Osječka policija sumnjiči Portugalca (26) za prijevaru 78-godišnjaka. Umirovljeniku se preko SMS poruka predstavio kao sin i tražio 1.850 eura.
07:42 4 d 28.06.2026
Umirovljenica iz kuće u Osijeku ukrala zlato: Nakit 'težak' 3.000 eura
Starije osobe uglavnom su žrtve krađa, ali u ovom slučaju počiniteljica je 74-godišnjakinja iz Osijeka. Iz kuće je ukrala zlatni nakit.
10:05 10 d 22.06.2026
Umirovljenik povjerovao u zaradu od kriptovaluta: Ostao je bez 58.000 eura
Labinski umirovljenik prevaren je od lažnog investicijskog fonda. Mislio je da ulaže u kriptovalute, a onda su uslijedile prijetnje.
09:08 19 d 13.06.2026
Policija se ispričala gradonačelniku pod istragom: Uzeli su mobitel njegove bolesne majke
USKOK je tijekom pretrage doma gradonačelnika Oroslavja zaplijenio mobitele njegovih roditelja. Sljedeći dan su vraćeni i policija mu se ispričala.
16:56 21 d 11.06.2026
Umirovljenik prevaren za 26.000 eura: Telefonski ga nagovorili na ulaganje u kriptovalute
Umirovljenik (83) je slušao upute nepoznate osobe i mislio da ulaže u kriptovalute. Policija upozorava da su obećanja o brzoj i lakoj zaradi sumnjiva.
16:50 21 d 11.06.2026
Prevaranti kucaju na vrata i nude veću mirovinu: U zamjenu za uslugu traže novac
Prevarantica je došla na kućni prag 72-godišnjaka u Slatini i obećala mu da će pokrenuti postupak za povećanje mirovine. U zamjenu je tražila novac.
16:17 22 d 10.06.2026