Novosti Gradonačelnik na plesnjaku za umirovljenike otkrio da će božićnice i uskrsnice iduće godine biti veće

Gradonačelnik na plesnjaku za umirovljenike otkrio da će božićnice i uskrsnice iduće godine biti veće

Ana Kanazir
Ana Kanazir

08. prosinac 2024.

Google Dodajte Mirovina.hr kao željeni izvor na Googleu

Grad Osijek je organizirao plesnjak za umirovljenike povodom proslave Dana grada, a okupilo se oko 400 uzvanika. Osim plesa, ovo je bila prilika za druženje, a na proslavi je bio i gradonačelnik Ivan Radić. Iskoristio je priliku i rekao kako će se iznosi božićnice i uskrsnice povećati iduće godine. Najavio je i nastavak izleta u proljeće, ali i novo izletište za umirovljenike u Omišlju gdje će moći jeftinije ljetovati izvan sezone.

Gradonačelnik Osijeka s umirovljenicima za stolom na plesnjaku

Plesnjak za umirovljenike u Osijeku | Foto: Grad Osijek

Uoči Dana grada održana je plesna večera za umirovljenike u dvorani Gardens. Ovo je bila prilika za zabavu, ali i druženje s prijateljima, kolegama i poznanicima. Na zabavi je bio i gradonačelnik koji je otkrio poneke novitete za umirovljenike Osijeka.

Povećat će se iznos u proračunu za umirovljenike

Ples je uvijek dobra ideja, pogotovo kada je besplatan i kada ga organizira Grad. Upravo su tako umirovljenici iz Osijeka imali priliku proslaviti 238. Dan grada Osijeka. Okupilo se oko 400 umirovljenika, a došao je i gradonačelnik Ivan Radić.

Za početak je rekao kako su umirovljenici velik dio svojeg radnog vijeka i života dali upravo gradu, a nakon toga se osvrnuo na planove za iduću godinu. Tako je otkrio kako Grad u proračunu za 2025. izdvaja rekordnih 1,3 milijuna eura za umirovljenike, što je veliki skok u odnosu na 850.000 eura koliko se izdvajalo prošle godine. Dodao je i kako to znači i da će iduće godine rasti iznosi božićnice i uskrsnice svim osječkim umirovljenicima. Koliko će sada dobiti osječki umirovljenici možete pročitati u ovom tekstu.

Otkupljeno je izletište u Omišlju

Spomenuo je i izlete u Orahovicu, o kojima smo pisali i ovdje, a koji će se i dalje nastaviti, a najavio je i jedan novitet koji će obradovati mnoge starije građane.

– Otkupili smo i naše izletište u Omišlju, prošla je javna nabava te smo potpisali ugovor s izvođačem radova. Preuredit ćemo ga i tamo će za vrijeme ljetnih praznika biti naša djeca, a u predsezoni i postsezoni naši umirovljenici po prilagođenim i jeftinijim cijenama, rekao je gradonačelnik.