Umirovljenici u Puli dobivaju najveću mirovinu: Najniži iznosi u ova tri grada
Najvišu prosječnu mirovinu od 614 eura dobivaju umirovljenici u Puli. Iznos njihovog primanja je 142 eura viši od onoga koji primaju u Gospiću.
16:18 13 h 11.03.2026
16. listopad 2019.

Sladoledi Lučka i Zlatorog Ljubljanske mlekarne
Lučka, sladoled na štapiću od vanilije preliven tankim slojem čokolade bio je prvi proizveden na području bivše države 1958. godine. Iste godine Zagrebačka mljekara proizvela je gotovo identičnu Snjeguljicu.
Prvi Ledo sladoled u čašici pojavio se 1963. godine, a godinu dana kasnije i prve sladoledne torte – Grič i Zagreb. Šezdesetih godina nastao je i šlag te popularni obiteljski sladoled u bloku. Prvi sladoled u kornetu Ledo je lansirao 1967. godine. Bio je od čokolade.
Među kornetima pomalo je zaboravljen ostao Zlatorog, slovenski kornet punog okusa lješnjaka kojeg se starije generacije i danas rado sjećaju.
Osim Leda i Ljubljanske mlekarne, neki se sjećaju i Pekabele. Rumenko, Kapri, Čoko moko i Twinny Tropico samo su neki od sladoleda ove zaboravljene tvornice.

Pekabela sladoledi
‘Osvježenje zimi ljeti, ne možeš mu odoljeti. Ne smetaju, niti škode, uvijek dobri, svakom gode. Pekabela, pekabela, pekabela, pekabela. Ja sam gladan, ti bi jela, porodica traži cijela, sladolede pekabela, sladolede pekabela’ – reklamom su pozivali kupce.
Na Pekabelu nas podsjeća i ova vesela reklama iz 80-ih godina.
Foto dana: 'Sahranite prašinu u usisavač Iskra'
Tehnički muzej u Zagrebu prisjetio se kvalitetnog usisavača tvrtke Iskra kojim se prije usisavalo diljem Jugoslavije.
09:00 3 d 08.03.2026
Foto dana: 'Superautomatik 500 E radi umjesto mene'
Tehnički muzej u Zagrebu podijelio je fotografiju stare Končarove perilice rublja. Njihovi su strojevi uvijek bili 'oni' koje ćete odabrati za kuću.
08:30 10 d 01.03.2026
Foto dana: 'Mercedes-Benz, pojam najveće sposobnosti i pouzdanosti'
08:41 17 d 22.02.2026
Foto dana: 'Posebnost dubrovačkog tramvaja bila je mogućnost naručivanja vožnje'
11:12 31 d 08.02.2026