Raiffeisen mirovinski fondovi: Najblaži padovi zbog konzervativne strategije
Raiffeisen je u kategoriji C jedini u plusu tijekom prvog kvartala. U kategoriji A je jedini u minusu, a u kategoriji B također ima najniže prinose.
09:12 10 h 26.04.2026
25. rujan 2018.

Foto: Youtube screenshot
Mirovinska reforma je napokon u javnoj raspravi, a nakon 29 dana trebala bi se naći u saborskim klupama u redovnoj proceduri. Plan je izmijeniti pet postojećih mirovinskih zakona, a na snagu bi trebali stupiti 1. 1. 2019. godine.
Ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić gostovao je u HRT-ovoj Temi dana i još jednom je građanima objasnio sukus reforme.
I ptice na grani već znaju da je reforma usmjerena na “adekvatnost mirovina i financijsku održivost”.
Ministar se pohvalio rekordnim rastom mirovina za vrijeme njegovog mandata (sveukupno 6,3%), a posebno je istaknuo posljednje usklađenje mirovina, kada su se one digle za 2,7%, iliti 69 kuna.
Voditeljica Zrinka Grancarić upitala ga je nije li rast od 69 kuna zapravo malen, a ministar se nije baš složio:
“Pa 69 kuna samo u ovom zadnjem (usklađivanju op.a.) ne bi rekao da je toliko malo”, izjavio je.
Podsjetio je građane još jednom kako su mirovine u dvije godine njegovog mandata narasle za 6,3% i kako je HDZ u predizbornoj kampanji obećao rast od 5%.
Rast mirovina pripisao je rastu plaća:
“Zašto je taj rast tako velik? Naprosto, radi velikog pritiska na nedostatak radne snage i snažnog rasta plaća. Mirovine se usklađuju s plaćama i s indeksacijom cijena. Prema tome, sljedeće godine očekujemo još jači rast i veći pritisak na tržište rada (…) Cilj ove vlade je da mirovine budu veće, to pokazujemo i to ostvarujemo”, zaključio je.
Cijeli nastup možete pogledati ovdje:
https://www.youtube.com/watch?v=71QENXrHXkA
mirovina.hr zapošljava: Tražimo novinara ili novinarku koji će se pridružiti našem timu
08:19 130 d 17.12.2025
Sjećanje na herojski grad: Kako su nastali vukovarski Vodotoranj i Borovo Naselje?
11:15 159 d 18.11.2025