Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 13 d 24.06.2026

Umirovljenik Ante | Foto: Snimak zaslona/RTL/Canva
Umirovljenik Ante Pađen završio je građevinu, iza sebe ima i uspješnu karijeru, ali u mirovini je odlučio upisati još jedan fakultet – studij teologije. Bio je arhitekt, a sada kao što mladi žive u studentskim domovima, on studira i živi u domu za umirovljenike. Kako se sve može kad se hoće, pokazala je i studentica koja je u dobi od 105 godina diplomirala, o čemu smo pisali ovdje.
Aktivan je život ovog 83-godišnjaka, svako jutro je na gimnastici, pjeva i druži se s ostalim korisnicima u domu, a piše i igrokaze. Stariji je od svih kolega i profesora na fakultetu, a odslušao je sva predavanja. Upisao je izvanredni studij teologije koji je platio sam, točnije četiri semestara, piše net.hr.
– Nikada nisam pao nijedan ispit, ja sam čovjek koji kad nešto želi napraviti, to napravi. Recimo da želim napraviti cipele, napravit ću ih, iako nisam šuster. Čak i oni profesori koji su vidjeli da ne znam, ali da sam uporan u nekim svojim tvrdnjama rekli su ‘pusti ga, daj mu’, ispričao je umirovljenik.
Umirovljeniku Anti neizmjerno nedostaje supruga, svaku večer moli krunicu i plače, kako je ispričao. Ima trojicu sinova i četvero unučadi. Napisao je knjigu ‘Oporuka’ u kojoj je opisao kako u svemiru postoji netko tko je stvorio harmoniju.
– Moja djeca su shvatila da sam drugačiji, rekli su ‘pusti starog’, istaknuo je 83-godišnji umirovljenik koji je na kraju knjige ostavio i oporuku za koju želi da se pročita na njegovom posljednjem ispraćaju. Tražit će da ova knjiga bude i njegov završni rad, a do tada mu ostaje ispit Novi zavjet.
Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.
Čitajte mirovina.hr bez oglasa ovog ljeta: Pretplatite se za samo 3,99 € mjesečno
Kupite pretplatu i čitajte sve članke bez oglasa uz posebnu ljetnu cijenu od 3,99€ mjesečno za prva tri mjeseca. Akcija traje do 31. kolovoza.
09:11 13 d 24.06.2026
Hrvatska obara rekorde zaposlenosti: Skoro pola milijuna radnika u dvije branše
Hrvatska ima rekordan broj zaposlenih, više od 1,8 milijuna. Čak je 18.200 više radnika nego u svibnju, a sedam posto više njih nego prije tri godine.
16:29 2 h 07.07.2026
Nema zakona koji štiti zelene površine: 'Tu i tamo se nađe kućica s komadom vrta'
Zagreb je prije bio puno zeleniji. Na razini države nema zakona koji nalaže da se zadrže zelene površine, ističe voditelj Botaničkog vrta Stamenković.
16:28 2 h 07.07.2026
Opet kruže lažne poruke Hrvatske pošte: Evo kako možete znati da je prijevara
Hrvatska pošta upozorava na lažne poruke. Prevaranti žele uvjeriti primatelje da ažuriraju podatke o dostavi putem poveznice kako bi im ukrali novac.
16:25 2 h 07.07.2026
Orešković kazneno goni Keleminca zbog mržnje: Iste optužbe usmjerila je prema Vladi
Zastupnica Orešković je podnijela kaznenu prijavu protiv predsjednika A-HSP Dražena Keleminca. Optužuje ga za poticanje na netrpeljivost i mržnju.
11:21 7 h 07.07.2026
Umirovljenici na proslavi žetve: 'Ovakve prizore više nije moguće vidjeti'
Stariji su mladima pokazali kako se tradicionalno kosi žito na Žetvenim svečanostima u Trnovcu Bartolovečkom. Djeci su se pokazale i igre starih.
09:52 9 h 07.07.2026
Hajduk najstarijem pretplatniku Stipanu (92) poklonio pretplatu: 'Nisam zadovoljan'
Splitski Hajduk poklonio je pretplatu za novu sezonu najstarijem pretplatniku Stipanu Malenici (92). Njegova reakcija bila je sve samo ne očekivana.
16:30 1 d 06.07.2026
Kleminec ispred stana Dalije Orešković: 'Da mu je stalo, prosvjedovao bi ispred Sabora'
Zastupnica Orešković zgrožena je novim prosvjedom Keleminca ispred njezina doma. Da mu je stalo do branitelja, ističe, prosvjedovao bi ispred Sabora.
16:28 1 d 06.07.2026