Vozača ZET-a napao 73-godišnjak: Lakše je ozlijeđen, umirovljenik priveden

Jasmina Grgurić Zanze
21. kolovoza 2025.
Crna kronika
A- A+

Umirovljenik je fizički nasrnuo na vozača ZET-ova autobusa kada se zaustavio na stanici na Kaptolu. Vozač je lakše ozlijeđen, a policija je privela 73-godišnjaka. Vrijeđao je i policajce, a prijeti mu zatvor.

ZET-ov autobus | Srednja.hr

ZET-ov autobus | Srednja.hr

Vozač ZET-ova autobusa napadnut je u centru Zagreba prekjučer u jutarnjim satima. Naime, u utorak oko 7 sati u Centru u Ulici Kaptol, 38-godišnji vozač je vozio na relaciji Kaptol -Britanac. Kada se zaustavio na autobusnom stajalištu, stariji muškarac ga je počeo verbalno, a potom i fizički napadati. Podsjetimo, ZET je nedavno pozvao umirovljenike na produljenje besplatnih kupona za vožnju, o čemu smo pisali ovdje.

Električni autobus na Jarunu
Počeo voziti prvi električni autobus: Osim Jaruna, bit će na još jednoj relaciji

Vozaču je liječnička pomoć pružena na mjestu događaja, gdje je utvrđeno da je lakše ozlijeđen. Policijski službenici su zatekli muškarca koji se dovodi u vezu s napadom te utvrdili da se radi o 73-godišnjaku. Prilikom policijskog postupanja, umirovljenik ih je omalovažavao i vrijeđao raznim pogrdnim riječima. Priveden je u prostorije policije na kriminalističko istraživanje, izvijestila je jučer zagrebačka policija.

Tko silom ili prijetnjom da će izravno uporabiti silu spriječi službenu osobu u obavljanju službene radnje koja je u okviru njezinih ovlasti ili je prisili na obavljanje službene radnje u okviru ili izvan njezinih ovlasti, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina. Tako piše u Kaznenom zakonu pa se ovom starijem muškarcu ne piše dobro.


Pridružite se našoj Viber zajednici i prvi saznajte sve informacije.

Popularno
Copy link
Powered by Social Snap